Kolagen – piękno i młodość naszej skóry


Suplementy diety obejmujące kolagen wypierają dzisiaj dostępne na rynku kremy, sera oraz balsamy, które go dostarczają. Działanie powierzchniowe to zbyt mało, aby regenerować strukturę skóry, która z biegiem lat traci to białko.

Kolagen – to znaczy młodość

Kolagen jako dominujące podłoże tkanki łącznej, odpowiada za sprężystość skóry. W naszym organizmie wytwarzany jest w sposób naturalny, jednak z upływem czasu jest go coraz mniej. Przeto między innymi bierze się starzenie, wiotczenie skóry, zmarszczki. Niemniej teraz można go sporządzać z naturalnych składników. Uzyskiwany jest od ssaków, ale teraz systematyczniej zastępowany przez biologicznie czynny tak zwany kolagen morski, wytwarzany z ryb słodkowodnych. Związek robiony jest w trakcie delikatnego toku ekstrakcji i zachowuje swoją naturalną budowę dlaczego. Dlatego nasz organizm może go tym efektywniej przyswoić. Do tego jest też hipoalergiczny. Morski kolagen, dostępny m.in. w pigułkach Colvita, stymuluje w skórze syntezę białka. Działanie czystego kolagenu pobudza w nim na dodatek witamina C i E. Zadaniem preparatu jest odtwarzanie skóry od wewnątrz, żeby zapobiec rezultatom jej starzenia.

Krem przeciwko tabletka kolagenu

Podstawy szybko rozwijającej się dziedziny medycyny, skoncentrowanej na zwalczaniu rezultatów starzenia, mówią o zawężonym działaniu kremów xtrazex opinie. Przyczyna jest prosta. Kosmetyki nie zapobiegają utracie zdolności faktycznej odbudowy kolagenu w skórze po 25 roku życia. Pracują jedynie na powierzchni skóry, której pomocna jest stymulacja produkcji białka we wszystkich jej komórkach. Do walki o odnowę struktury skóry weszły skutkiem tego nutrikosmetyki – suplementy diety, które ożywiają syntezę białka. Wklepywanie nawet najdroższych kremów na niewiele się zda, jeżeli naszej skórze brakuje podstawy w postaci kolagenu.

Nutrikosmetyki odtwarzają od wewnątrz

Pewnym ze sposobów na przywrócenie skórze młodości są zabiegi wstrzykiwania kolagenu, aczkolwiek to metoda kosztowna i niosąca zagrożenie wywołania niepożądanych zmian. Sprawną metodą na dostarczenie białka skórze są użytkowane coraz powszechniej suplementy diety. Zamknięty w pigułce kolagen typu I i III jest związkiem, który w naszej skórze odpowiada za gojenie się ran, oraz za jej konsystencję i odnowę, a tym samym za stopień elastyczności oraz nawilżenia. Bowiem po 40 roku życia jego niedostatki występują już w naszym organizmie na dobre, bo synteza kolagenu nie stabilizuje procesu degradacyjnego, musimy sami dostarczyć do organizmowi. Kolagen zdobywany z ryb jest związkiem czynnym. Jego cząsteczki są mniejsze niż kolagenu źródła zwierzęcego, skutkiem tego jeszcze szybciej przedostają się do naszej skóry i odtwarzają ją. Tego oczywiście nie gwarantuje nam żadne serum, bądź balsam z zawartością kolagenu, które działają jedynie na komórki skóry na jej powierzchni.

Rate this post